Windows Server 2016 ? Co nam daje , co zabiera ???

Pierwsza i chyba najważniejsza sprawa to Nano Server , choć jest dostępny tylko w wersji Core to niesie ze sobą wiele udogodnień , miedzy innymi to ile potrafi zrobić , a ile przy tym zjeść pamięci -> to oczywiście na plus! Nano serwer jest obsługiwany tylko z poleceń i tylko zdalnie więc instalując go na hoście jakim dysponujemy czy na VM , mamy pełną kontrolę tylko z konsoli. Co za tym idzie , nie potrzebujemy serwerowych kombajnów by Nano działał sprawnie i wydajnie.

Następną zaletą WS 2016 jest PowerShell 5.0 , poprawiony w nim został system help odnośnie metod z których możemy korzystać , liczba dostępnych metod również została zwiększona , szczególnie jeśli chodzi o DNS i IIS.

Schield VM-s ??? Otóż to , a co to takiego ? Bezpieczna maszyna wirtualna , na którą masa ludzi jak i nie więcej czekała. Według mnie rewolucjonizm w zabezpieczeniach danych przechowywanych na maszynach wirtualnych. Prostota , wydajność oraz co najważniejsze bezpieczeństwo przechowywane w hardwarze jeśli nasz host dysponuje TPM , w softwarze jeśli mamy AD Trusted Attestation , a zawsze mamy wiec to nam się zawsze powinno udać.

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s